„Žydintis kiemas“

Lapkričio 14d. dalyvavome ilgalaikiame projekte „Žydintis kiemas“. Šiai veiklai ruošėmės iš anksto . Projekto tikslas – pasodinti svogūninių gėlių, kad pavasarį pražydusios jos džiugintų mokyklos bendruomenės narius.

Džiaugiamės, kad šis projektas apjungė dvi mokyklas. Jame dalyvavo Kretingos Jurgio Pabrėžos Universitetinės gimnazijos ūkio dalies vedėja Simona Mikelkevičienė ir ūkio dalies darbuotojai. Jie padėjo išrinkti sodinimo vietą, ją sukasė. Sodinimą stebėjo ir jame dalyvavo Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos direktorė Ieva Rukšienė, soc. pedagogė Regina Songailienė ir 2a klasės mokiniai, mokytojos. 2a klasės mokinių tėvelių bendruomenė parūpino ir padovanojo gėlių svogūnėlių projektui vykdyti.

Mokiniams tai buvo pirma finansinio raštingumo patirtis: apskaičiavo svogūnėlių skaičių, jų vertę, sodinimo vietos gylį, atstumą tarp sodinamų svogūnėlių. Aptarė, kaip sodinti ir kokius įrankius turėti.

Pasodinome daugiau nei 100 svogūnėlių – tulpių, snieguolių, narcizų… Visi džiaugėsi bendryste, vienas kitam padėjo, pažymėjo savo vardus prie pasodinto svogūnėlio.

Dabar lauksime pavasario, kai gėlių žiedai ir aromatas džiugins visus bendruomenės narius ir aplinkinius.

Projektą organizavo 2A klasės mokytoja Jolanda Agapova.