Menu Close

Mano draugas – laikrodukas


2022 m. lapkričio 18 d. su mokyklos Mokinių tarybos mokiniais, vykome į Klaipėdos laikrodžių muziejų. Kuris pagal savo specifiką vienas iš retesnių muziejų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Apžiūrėjome Muziejuje eksponuojamus senovinių kalendorių, saulės, vandens, ugnies, smėlio laikrodžių originalus, modelius ir kopijas-rekonstrukcijas, XVII–XX a. mechaninių laikrodžių originalus. 

Tokie užsiėmimai – tai puikus žinių šaltinis. Užsiėmimai muziejuje, vykstantys įdomioje, netradicinėje aplinkoje, suteikia mokiniui naujų įspūdžių, padeda pagilinti žinias, pratina jį daugiau būti muziejaus erdvėje ir vertinti muziejų kaip istorijos ir mokslo šaltinį. Parinktos temos, įvedančios į „laiko“ sąvokos ir laikrodžio pažinimą. 

Mokiniai muziejuje skatinami jaustis laisvai, užsiėmimų metu vyko diskusijos. Vaikai patikino, kad jautė skirtumą tarp pamokų mokykloje ir užsiėmimų muziejuje, kur medžiaga pateikiama kitokia forma, panaudojant iliustracijas, vaizdines-demonstracines priemones. 

Prieš ekskursiją po Laikrodžių muziejų mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Mano draugas – laikrodukas“. Jo  metu susipažinome su pagrindinėmis laikrodžio dalimis (ciferblatu, rodyklėmis ir valandomis). 

Kiekvienas mokinys gavo po laikrodžio pagrindą kurį spalvino su pieštukais, kreidelėmis ir kitomis spalvinimo priemonėmis. Pasiruošę laikrodžio pagrindą susirašė skaičius ir jį dekoravo. 

Ši išvyka prisidėjo gilinant vaikų žinias, įgytas mokykloje. Padėjo suprasti mus supančius gamtos reiškinius, pajusti, koks brangus yra laikas ir kaip jį reikia tikslingai naudoti. 

Socialinė pedagogė Regina Songailienė