Menu Close

Išvyka į Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namus


„Parodykime vaikams, kad tarp mūsų gyvena vaikučiai, kurie šiek tiek skiriasi nuo kitų savo fizine išvaizda ar gebėjimais, tačiau jie taip pat nori būti mylimi ir džiaugtis gyvenimu“ – su tokia mintimi 2 A klasės auklėtoja Jolanda Agapova ir mokytojos padėjėja Simona Venckutė išsiruošė aplankyti Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namus. Gavus tėvelių pritarimą, antrokai išvyko pažiūrėti, kaip globojami sutrikusio vystymosi kūdikiai, kokių asmeninių savybių ir gebėjimų reikia norint dirbti tokį darbą, kokių profesijų darbuotojai dirba su vaikučiais, ar jiems tas darbas nėra sunkus.

Tikriausiai nėra geresnio būdo, kaip praktiškai parodyti mokiniams, kad reikia užjausti, suprasti, priimti kitokį vaiką, kuris nori džiaugtis tokiais pat dalykais kaip ir kiti. Tėveliams aktyviai palaikius šią idėją, antrokai į kūdikių namus nuvyko nešini dovanomis – įvairiomis kanceliarinėmis priemonėmis, taip pat įstaigos paprašytu momentiniu fotoaparatu – kad auklėtojos galėtų įamžinti gražiausias vaikučių gyvenimo akimirkas.

Šypsodamasi vaikus sutikusi Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų socialinės globos skyriaus vyriausioji socialinė darbuotoja Edvina Bružaitė papasakojo apie savo darbą, atsakė į klausimus ir paaiškino, kad jų globotiniai labai džiaugiasi parodytu dėmesiu įvairia forma. Ji pakvietė antrokus nupiešti atviruką ir užrašyti linkėjimus šiems vaikams. Kadangi aplankyti galėsime ne visus, darbuotojai mielai perduos sveikinimus. Su kokiu entuziazmu po šių žodžių antrokai ėmėsi piešti! Tokiais gražiais linkėjimais, užrašytais iš visos širdies, sužavėti buvo visi. Džiaugiamės, jog mūsų vaikams šį išvyka paliko gilų įspūdį, o jų mažose širdelėse sutilpo tiek daug meilės ir atjautos!