Menu Close

Vaikų vasaros užimtumo stovykla „Susipažįstu tyrinėdamas“


Birželio 17-21 dienomis Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykloje vyko vaikų vasaros užimtumo stovykla „Susipažįstu tyrinėdamas“, kurioje dalyvavo 13 mokinių, turinčių didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių.

Pirmą stovyklos dieną mokiniai susipažino su stovyklos taisyklėmis, dalyviais, mokytojais, atliko mankštos pratimus pagal muziką, dalyvavo stovyklos pradžios šventėje, kurioje jų laukė staigmena – putų ir burbulų šou.

Antrąją stovyklos dieną vyko edukacinis užsiėmimas „Poniukai“. Į mokyklos kiemą atvyko 2 poniukai, kuriuos vaikai smalsiai apžiūrinėjo, lietė, glostė. Mokiniai turėjo galimybę pajodinėti išsirinktu poniuku, taip pat galėjo savarankiškai juos pavedžiuoti po mokyklos pievelę. Ši edukacija vaikams labai patiko, suteikė daug gerų emocijų, kai kuriuos net paskatino nugalėti savo baimes, įsidrasinus paliesti gyvūną ir juo net pajodinėti. Po edukacijos mokiniai savo emocijas, įspūdžius išreiškė tapydami dažais lauke ant plėvelės, ant didelių lapų su teptukais, štampukais, voleliais.

Trečiąją stovyklos dieną vyko menų diena. Mokyklos salėje šokių mokytojas mokino vaikus šokti įvairiausių šokių, mokė atllikti ritmikos pratimus, koordinuotus judesius pagal muziką. Po linksmų, nuotaikingų šokių, pailsėjus, vaikai kibo į meninių darbelių gamybą: gamino paveikslėlius su smėliu, liejo iš gipso pasirinktas formeles. Diena buvo pilna įspūdžių, juoko ir geros nuotaikos.

Ketvirtąją dieną mokyklos kieme vyko sporto šventė. Mokiniai sportavo kartu su judesio ir padėties mokytoja, atliko komandines užduotis, dalyvavo linksmosiose estafetėse, žaidė judrius žaidimus. Pailsėjus, dar laukė ypatingas kūrybinis darbas – muiliukų gamyba, kuri vaikams labai patiko, nes galėjo pasirinkti savo gaminamo muiliuko spalvą, priedus, kvapus. Tai buvo dovana stovyklos užbaigimo proga.

Paskutiniąją stovyklos dieną buvo suorganizuota edukacinė išvyka į Palangos „Pajūrio hipoterapiją“. Mokiniai susipažino su žirgais, išklausė kvalifikuotos specialistės pasakojimą apie žirgų priežiūrą, maitinimą, apžiūrėjo žirgus, juos lietė, bandė ištarti jų vardus. Kiekvienam stovyklos vaikui vyko hipoterapijos užsiėmimas, kurio metu buvo lavinami taktiliniai ir sensoriniai pojūčiai, liečiant, glostant, maitinant iš rankos, prisiglaudžiant prie žirgo ir smagiai jojant ant žirgo.

Stovyklos vadovė Alma