Menu Close

PAŽINTIS SU KURŠIŲ NERIJA


Ekskursija – visada smagu. O jeigu keliauji su klasės draugais? Tai dvigubai smagiau! 1b ir 3b klasių mokiniai, lydimi mokytojų, nutarė susipažinti su Kuršių nerija…

Pakeliui į Nidą sustojome prie juodųjų garnių ir didžiųjų kormoranų kolonijos – seniausios žinomos šių paukščių perimvietės Lietuvoje. Miško vaizdelis nedžiuginantis… Labiausiai vaikus nustebino paukščių keliamas triukšmas ir nosį riečiantis aitrus neįprastas kvapas. Apžiūrėję šių egzotiškų paukščių gausiai gyvenamą teritoriją iš apžvalgos aikštelės, kelionę tęsėme toliau.

Užtat Raganų kalnas Juodkrantėje žavėjo unikaliomis medinėmis skulptūromis. Apžiūrėjome dideles raganų ir velnių skulptūras: susitikome su Neringa, gaidžiu, ragana ant šluotos, bandėme pagauti laimės paukštę, prisiminėme vaikystėje girdėtų pasakų veikėjus… Pasivaikščioję po jaukią Juodkrantės gyvenvietę, skubėjome į Nidą.

Pasivaikščioję po turistų dar negožiamą miestelį, pasigėrėję senovine pamario architektūra, aplankėme etnografinę žvejo sodybą, kurioje ne tik susipažinome su Kuršių nerijos žvejų namų interjeru ir buitimi, autentiškais laivais bei vėtrungėmis, tačiau sulaukėme ir malonios staigmenos- susitikimo su mokyklos direktore. Vėliau užkopę į Parnidžio kopą su įspūdingu saulės laikrodžiu – kalendoriumi, grožėjomės įspūdingomis Mirusiomis kopomis, Nidos gatvelėse tvyrančia tyla ir ramybe. Vaikai mėgavosi ne tik nuostabia gamta bei nepakartojamu kraštovaizdžiu, bet ir galimybe pabendrauti, pasidalinti įspūdžiais, įsiamžinti viename nuostabiausių Lietuvos kampelių.

Pradinių klasių mokytojos Audronė ir Renata