Menu Close

Literatūrinis edukacinis žaidimas ,,Knygosūkis“


2022 m. lapkričio 17 d. Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos bibliotekoje vyko rajoninis literatūrinis edukacinis žaidimas ,,Knygosūkis“. Žaidimas buvo skirtas tarptautiniam projektui ,,Šiaurės šalių literatūros savaitei 2022 m.“. Žaisti šį žaidimą galėjo Kretingos rajono 4 –tų klasių mokiniai.

Į renginį atvyko 6 –ios geriausių skaitytojų ketvirtokų komandos iš šių mokyklų: Kretingos mokyklos – darželio ,,Žibutė“, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos, Simono Daukanto progimnazijos, Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos, Kretingos rajono Kurmaičių pradinės mokyklos ir mūsų Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos. Po gražaus kiekvienos komandos prisistatymo prasidėjo rungtynės. Pravesti šį žaidimą padėjo dvi mergaitės gimnazistės. Jos kiekvienai komandai uždavinėjo klausimus. Šie klausimai buvo iš mokinių labiausiai skaitomų knygelių, pasakų, Šiaurės šalių rašytojų. Nemažai įdomių klausimų buvo iš švedų rašytojos Astridos Lindgren kūrybos, knygų apie Harį Poterį, iš gyvūnijos pasaulio ir kt. Nežinant atsakymo į duotą klausimą, buvo galima pasinaudoti ,,Pagalbos ratu“, kuris išsuka atsakymo užuominą ar galimybę pasinaudoti internetu.

Visos komandos gana drąsiai ir sumaniai atsakinėjo į klausimus. O ypač gerai sekėsi mūsų mokyklos komandai, kurią sudarė: Tomas, Lėja, Ugnius, Goda ir Deimantas. Nebuvo išskirtos prizinės vietos, nes visi mokiniai labai stengėsi ir jiems neblogai sekėsi. Laimėjo – draugystė!

Visi vaikai buvo apdovanoti knygų skirtukais, saldainiais. Kiekvienai komandai įteikti padėkos raštai už dalyvavimą šiame edukaciniame literatūriniame žaidime ,,Knygosūkis”.

Edukacinį žaidimą organizavo Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bibliotekininkė Aurelija Paulauskienė kartu su Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos bibliotekininkėmis Snieguole Jandaloviene ir Zina Teneniene.

Bibliotekininkė Aurelija Paulauskienė