Menu Close

Išvyka į Japonišką sodą


2023 m. gegužės 11 d. suorganizuota Mokinių tarybos išvyka į Japonišką sodą, įsikūrusį netoli Kretingos, už Darbėnų. Japoniškas sodas – tai unikalus didžiausias Europoje 16 ha Meistro iš Japonijos (Hajime Watanabe) ir gydytojo (Šarūno Kasmausko) kuriamas Japoniškas sodas Kretingos rajone su bonsai medelių kolekcija, akmenų sodu, sakuromis ir tvenkiniais.
Kelionę po Sodą pradėjome įsigiję programėlę – vėduoklę. Būti gidu ir vesti mus Japoniško sodo nuorodomis pasisiūlė ketvirtokas Tomas. Jis skaitė aprašymus, ieškojo sunumeruotų nuorodų, kryptį nurodančių rodyklių… Įėję pro Sodo vartus pirmiausia apžiūrėjome akmeninius žibintus, kurie nutašyti Japonijoje iš akmens prieš daugiau nei šimtmetį. Tada apžiūrėjome įspūdingą Bonsai sodą, kuriame eksponuojama per tūkstantį bonsai medelių, o jų amžius net per du šimtus metų. Stabtelėjome prie svajonių išsipildymo tvorelės ir sugalvojome norą. Šiek tiek pailsėjome prie Japoniškos pavėsinės, o „Žynio veidrodžio“ tvenkinyje pamaitinome ten gyvenančias žuvytes. Dar pabuvome vėžlio ir vėžliuko salose, apžiūrėjome perkūno akmenį, saulėlydžio piliakalnį…
Stabtelėjome atsigerti ir užkąsti ir pajudėjome atgal prie vartų, kurie pagal tradicinę Japonijos statybos technologiją ąžuoliniai vartų rąstai ruošiami nenaudojant mechanizuotų įrankių.
Grįžome fiziškai pavargę, bet su gera nuotaika.
Socialinė pedagogė Regina Songailienė