Vieną gražų rudens rytą, 2a ir 2b klasės mokiniai vyko į Telšius. Vaikai lankėsi Žemaičių kaimo muziejuje ,,Alka“, kur dalyvavo edukacinėse ,,Piešimas ant stiklo“ bei „Mažas piemenėlis turi botagėlį” programose. Šių užsiėmimų metu mokiniai susipažino su anuometine aplinka, aptarė socialinę piemenuko padėtį, jo kasdieninį gyvenimą: darbus, namų aplinką, aprangą. Apsirengę tradiciniais naminės drobės marškiniais, prijuostėmis, avėdami klumpes, nešė naščiais vandenį bei išbandė botagėlį. Kitoje edukacijoje, antrokai pažino stiklą kaip kūrybos priemonę ir praktiškai išbandė šiuolaikinius jo dekoravimo būdus. Apžiūrėję muziejaus eksponatus bei pasidžiaugę ten auginamais gyvūnais, mokiniai išvyko apžiūrėti vieną iš gražiausių Žemaitijos kalvų – Šatrijos kalną. Vaikai grožėjosi nuostabiais vaizdais nuo legendomis apipintos kalvos, o skaitydami pažintinio tako stendus, išsiaiškino, Šatrijos kalno pavadinimo kilmę ir, kad šis vieta – mėgstamiausia visų Žemaitijos raganų susirinkimo vieta.
Mokiniai šios išvykos metu turėjo galimybę pasinerti į žinių, nuotykių, atradimų pasaulį.
Pradinių klasių mokytojos Gintarė Urbonienė ir Gintautė Andriekutė